De hoogoven van Henrichshütte is de grootste en belangrijkste tentoonstelling in het museum.
LWL-Museum, Annette Hudemann, De hoogoven van Henrichshütte is de grootste en belangrijkste tentoonstelling in het museum.

LWL-Museum Henrichshütte

Hattingen

Het LWL-Museum Henrichshütte houdt de eeuwenoude geschiedenis van ijzer en staal, en daarmee een groot deel van de geschiedenis van het Ruhrgebied, levend. Meer dan 150 jaar lang werd er ijzer gesmolten en staal geproduceerd in de hoogovens en giethallen van de Henrichshütte. Tot 1987 werkten op het enorme industrieterrein 10.000 mensen aan het walsen, gieten en smeden van het metaal.

Op het "pad van het ijzer

De hoogoven van de industrie in Hattingen is ook de grootste en belangrijkste tentoonstelling van het museum: het is een van de oudste nog bestaande hoogovens in het Ruhrgebied. In de permanente tentoonstelling "De weg van het ijzer" volgen bezoekers de materiaalstroom van erts, cokes en kalk tot gesmolten ruwijzer.

De route begint met een lift omhoog naar de hoogoven en vandaar trap voor trap naar beneden naar de giethal, waar het 1400 graden hete ijzer ooit werd getapt. Talloze foto's, films en interviews illustreren op levendige wijze hoe de mensen vroeger in de Henrichshütte werkten en hoe hun dagelijks leven afhing van en werd beïnvloed door het werk in de ijzerfabriek.

IJzer smelten ter plaatse

Een bijzonder kenmerk van het industriemuseum is de showgieterij waar vandaag de dag nog steeds ijzer wordt gesmolten. Bezoekers kunnen uit de eerste hand ervaren hoe het werken met het hete metaal in die tijd was.

Het buitenterrein van de Henrichshütte is ook een bezoek waard: na de sluiting van de Henrichshütte kreeg de natuur weer de ruimte: vandaag de dag kunnen talloze zeldzame planten en dieren die ooit met de grondstoffen van over de hele wereld naar Hattingen reisden, weer worden waargenomen op het groene pad rond de fabriek - de eco-workshop geeft bezoekers hier ook achtergrondinformatie over.

Excursiebestemming voor gezinnen

Het LWL Museum Henrichsichshütte heeft een rattenpad voor kinderen: hier leidt de blauwe rat, de mascotte van het museum, nieuwsgierige kleine staalarbeiders naar veel verschillende stations waar ze dingen kunnen uitproberen en meedoen.

In de speeltuin van de hut wacht de speelhoogoven op de kinderen om hun theoretische kennis te testen. Elke vierde zondag van de maand om 14.30 uur vindt de open kinderrondleiding "Ratten-Tour" plaats.

Dit maakt de Henrichshütte in Hattingen niet alleen een excursiebestemming die de moeite waard is voor geschiedenisfanaten en mensen met interesse in industriële cultuur, maar ook een geweldige plek voor gezinnen met kinderen. In het museum worden ook wisselende speciale tentoonstellingen gehouden, waarover bezoekers meer te weten kunnen komen op de website van de Henrichshütte Hattingen.

Alles wat je moet weten in één oogopslag

  • Vandaag geopend
    dinsdag 10:00 - 18:00
    woensdag 10:00 - 18:00
    donderdag 10:00 - 18:00
    vrijdag 10:00 - 18:00
    zaterdag 10:00 - 18:00
    zondag 10:00 - 18:00

Goed om te weten

Meer informatie

Contact

LWL-Museum Henrichshütte

Werksstraße 31- 33
45527 Hattingen

Telefoon: +49 2324 / 9247-140

E-Mail: henrichshuette@lwl.org

En wat nog meer?

Dit kan ook interessant zijn

  • Naar pagina LWL Museum Zeche Nachtigall

    LWL Museum Zeche Nachtigall

    Witten
    Vandaag geopend
    De kolenmijn Nachtigall ligt aan de ingang van de idyllische Muttental vallei in Witten. Hier begon de mijnbouw in het Ruhrgebied meer dan 300 jaar geleden.
    meer informatie
  • Naar pagina LWL Museum Hannover Kolenmijn

    LWL Museum Hannover Kolenmijn

    Bochum
    Vandaag geopend
    Als een middeleeuws kasteel rijst de kronkelende toren van de kolenmijn van Hannover de hemel in ten noorden van Bochum.
    meer informatie
  • Naar pagina Kolenmijn Zollern in Dortmund

    Kolenmijn Zollern in Dortmund

    Dortmund
    Vandaag geopend
    Het is de moeite waard om een kijkje te nemen achter de gevel van dit prachtige gebouw: vroeger werd er hard gewerkt in het Paleis van de Arbeid. Het LWL-museum in Dortmund vertelt spannende verhalen over het leven in die tijd.
    meer informatie
Elke twee maanden nieuwe tips

Insidertips & ideeën voor excursies

Nieuwsbrief

Zin in een mailtje? Schrijf je dan hier in voor onze tweemaandelijkse nieuwsbrief met informatie over speciale reisaanbiedingen, geselecteerde korte tips voor korte reizen en andere insidertips voor reizen in Noordrijn-Westfalen.

Klik hier om te registreren