Merfelder Bruch Wildpferde Sonnenaufgang (3) © Leo Thomas, Tourismus NRW e.V.

Wilde paarden Dülmen

Dülmen

Enkele kilometers ten westen van de Noordrijn-Westfaalse stad Dülmen bestaat al sinds de vroegste tijden een kudde wilde paarden: de wilde paarden in de Merfelder Bruch, die al in 1316 in een oorkonde worden genoemd.

Ook nu nog leven de paarden zo dicht mogelijk bij de natuur en zelfstandig in een kudde. Als u de enige wilde paarden van Europa in levenden lijve wilt zien, moet u zeker een bezoek brengen aan de renbaan voor wilde paarden.

Informatie over de rondleiding

Een bezoek aan de wildpaardenbaan in Dülmen is mogelijk tussen maart en november op zaterdagen, zondagen en feestdagen. Rondleidingen met gids langs de wilde paarden zijn mogelijk op afspraak.

Informatie over de geschiedenis

De wilde paarden in Dülmen zijn een wezenlijk onderdeel van de geschiedenis van de stad. Een kudde wilde paarden bestaat hier al sinds de vroegste tijden. De wilde paarden van Dülmen werden voor het eerst vermeld in een document van 1316. Aanvankelijk bestond hun leefgebied uit een gebied van enkele duizenden hectaren. Maar door de toenemende cultivering van het landschap slonk hun leefgebied steeds meer. De kudde werd steeds verder teruggedrongen in het gebied van de Merfelder Bruch. In het midden van de 19e eeuw liet de familie Hertog van Croÿ de wilde paarden een reservaat na van ongeveer 400 hectare in het natuurreservaat. Vandaag leven meer dan 400 Dülmener wilde paarden op de wildpaardenbaan in de Merfelder Bruch. Het is de grootste wilde paardenbaan op het Europese continent.

  • Merfelder Bruch Wildpferde Sonnenaufgang (4) © Leo Thomas, Tourismus NRW e.V.
  • Merfelder Bruch Wildpferde grasen bei aufsteigendem Nebel © Leo Thomas, Tourismus NRW e.V.
  • Merfelder Bruch Wildpferde © Leo Thomas, Tourismus NRW e.V.
  • Merfelder Bruch Wildpferde Sonnenaufgang (5) © Leo Thomas, Tourismus NRW e.V.

Alles wat je moet weten in één oogopslag

  • (16.03-01.11) Openingstijden Wild Horse Railway
    Het seizoen begint tussen maart en april. De opgegeven startdatum is alleen ter oriëntatie.
    De openingstijden gelden ook op feestdagen in NRW.
    Honden mogen aan de lijn worden gedragen. Honden zijn niet toegestaan op rondleidingen.

    Vandaag geopend
    zaterdag 10:00 - 18:00
    zondag 10:00 - 18:00

Goed om te weten

Meer informatie

  • Contact

    Frau Rövekamp

    48249 Dülmen

    +49 (0) 2594 9630

    E-mail

En wat nog meer?

Dit kan ook interessant zijn

  • Naar pagina Graveltour Münsterland - natuur, water en cultuurhistorie beleven

    Graveltour Münsterland - natuur, water en cultuurhistorie beleven

    Haltern am See
    • Fietsen
    • Regionale fietstocht
    Vandaag geopend
    Haltern am See - Lüdinghausen - Senden - Havixbeck - Münster - Greven - Tecklenburg - Lengerich
    meer informatie
  • Naar pagina Kasteel Lembeck

    Kasteel Lembeck

    Dorsten
    Vandaag geopend
    Kasteel Lembeck: een van de grootste waterburchten in het Münsterland, met kasteelmuseum, streekmuseum en schilderachtig park.
    meer informatie
  • Naar pagina Kornbrennerei Johannes Böckenhoff

    Kornbrennerei Johannes Böckenhoff

    Raesfeld-Erle
    De kleine, traditionele en door een familie gerunde graanstokerij in het Münsterland.
    meer informatie
Elke twee maanden nieuwe tips

Insidertips & ideeën voor excursies

Nieuwsbrief

Zin in een mailtje? Schrijf je dan hier in voor onze tweemaandelijkse nieuwsbrief met informatie over speciale reisaanbiedingen, geselecteerde korte tips voor korte reizen en andere insidertips voor reizen in Noordrijn-Westfalen.

Klik hier om te registreren